Jak powstaje sesja zdjęciowa?

Dzielimy się informacjami jak powstaje sesja zdjęciowa produktu do artykułów w naszych katalogach.

Marki wPokoiku, Moje Wnętrza oraz Spa&Uroda znają trendy w swoich branżach. Chcemy pokazać zastosowanie produktów, które oferują klienci naszych katalogów w najbardziej przystępny sposób. Przygotowujemy artykuły, w których opisujemy wartości – zarówno technikalia, jak i wrażenia emocjonalne związane z produktami.
By artykuły te były jeszcze bardziej wartościowe – przygotowujemy sesje zdjęciowe, podczas których testujemy produkty. Dzięki temu możemy pokazać odbiorcom to, co najważniejsze w zastosowaniu i wyglądzie produktu.

Jak powstaje taka sesja zdjęciowa?

Każdy produkt to oddzielna historia, do której chcemy podejść indywidualnie. Czasem ustalamy pewne założenia przed sesją, czasem inspiracja przychodzi w trakcie. Czasem fotograf jest w stanie dostrzec i wydobyć rzeczy, których nie widzieliśmy, planując sesję. Czasem model nadaje sesji ton, a czasem całość zdominowana jest przez urok produktu. Sesja zdjęciowa – to zawsze przygoda i wydarzenie.

wPokoiku

Sesje zdjęciowe odbywają się podczas testów, które są kluczowe dla naszej marki. Mali testerzy otrzymują produkt, a my badamy ich reakcje. Wszystko to uwieczniamy na fotografiach, a potem opisujemy w artykule. Nie brakuje tu emocji, uśmiechów i zabawy. Tak jak podczas sesji domowego placu zabaw czy regału z książkami. Przekazujemy dzięki takim sesjom relację między dzieckiem i mamą a produktem. Szczera radość dziecka podczas zabawy, relaksu czy nauki, którą chwytamy na zdjęciach jest najlepszym potwierdzeniem dla odbiorców.

Moje Wnętrza

Podczas sesji zdjęciowych dla klientów Moich Wnętrz staramy się zawrzeć to, co najważniejsze w produkcie. Rozmowa pełna szczegółów z klientem pozwala nam uchwycić główne założenia i cele firmy. Produkt jest wizytówką, a więc chcemy przekazać dokładnie to, czego życzy sobie klient. Szukamy odpowiednich wnętrz, aranżacji, które będą pasowały do stylistyki, która jest kluczowa dla tej marki. Często też mamy okazję przetestować produkt – czy to poduszki, w których zakochał się pies, czy deski do krojenia. Pozwala nam to pisać bardziej precyzyjne artykuły, a efekty zdjęć są zachwycające.

Spa&Uroda

Dzięki doświadczeniu w tej branży – nawiązaliśmy kontakt z salonem kosmetycznym, który pomaga nam testować produkty typu beauty. Możemy obserwować przebieg zabiegów, fotografować je, a następnie opisywać szczegółowo wrażenia po konsultacjach ze specjalistami. Fotografia skupia się na procesach, które mają miejsce oraz efektach końcowych.

Więcej od Agnieszka Pastuszka

Zabezpieczone: Moliland

Brak zajawki, ponieważ wpis jest zabezpieczony hasłem.
Zobacz całość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *